Leczenie zębów we Wrocławiu

lek. dent. Rafał Pomianowski

ul. Jordanowska 26, Wrocław

  (71) 363-45-97

Czy przydatne?

 

Leczenie zębów we Wrocławiu

Zęby są bardzo ważną częścią naszego ciała. Mówi się, że zdrowie człowieka zależy od jego diety. Oczywiście jest to w dużej mierze prawda. Dlatego możemy się zastanowić jak wyglądałoby nasze zdrowie, gdybyśmy nie mieli zębów – pierwszego elementu naszego przewodu pokarmowego, dzięki któremu możemy jeść. Zapewne nie najlepiej. A zęby to nie tylko zdrowie, ale również dobry wygląd. Zdrowe i dobrze wyglądające zęby dodają nam pewności siebie i sprawiają, że jesteśmy znacznie lepiej odbierani przez otoczenie. Jeśli mamy zdrowe piękne zęby, to lubimy się nimi chwalić – częściej się uśmiechamy, roztaczając pozytywna aurę wokół siebie. Wszytko to jest połączone – zdrowe zęby zapewniają nam zdrowie, dzięki temu zdrowo wyglądamy i jeszcze lepiej się z tym czujemy!

Jak zadbać o zdrowe zęby? Oczywiście najważniejsza jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Codzienne mycie zębów przynajmniej dwa razy dziennie, codzienne używanie nici dentystycznej i płynów do płukania jamy ustnej. Niestety zęby i tak potrafią nas niemile zaskoczyć. Najczęściej nawet nie jesteśmy świadomi rozwijającej się próchnicy, czy zapalenia dziąseł. Dowiadujemy się o tym dopiero jak zaczynają się dolegliwości bólowe, a wtedy jest już często zbyt późno aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są regularne wizyty kontrolne w gabinecie dentystycznym we Wrocławiu.

Nasi dentyści wykonują zabiegi z następujących specjalizacji:

 • Stomatologia zachowawcza:

  są to wszystkie działania mające na celu zachowanie w jak najlepszym zdrowiu naszych zębów. Od zabiegów profilaktycznych (fluoryzacja, zabiegi higieniczne, instruktarz), przez leczenie próchnicy (wypełnienia – plomby), po endodoncję – leczenie kanałowe (leczenie chorób miazgi zębów – wewnętrznych tkanek miękkich). Wszystko to ma jeden cel: przeciwdziałać utracie zębów własnych.
 • Ortodoncja:

  zajmuje się leczeniem wad zgryzu i prostowaniem krzywych zębów. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia funkcjonalności narządu żucia jak i estetyki (wyglądu Pacjenta). Leczeniu ortodontycznemu powinno się poddawać już od najwcześniejszych lat życia – wtedy terapia jest najmniej inwazyjna i najłatwiej doprowadzić do prawidłowego stanu. Ale nasza dzisiejsza technika ortodontyczna pozwala na leczenie Pacjentów w każdym wieku.
 • Periodontologia:

  jest to dział zajmujący się leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej (dziąseł i tkanek utrzymujących zęby w kościach szczęk). Tymi chorobami są: zapalenia dziąseł, paradontoza, stany zapalne śluzówki, aftozy, grzybice jamy ustnej. Choroby przyzębia są najczęstszą przyczyna utraty zębów, zaraz obok próchnicy.
 • Protetyka dentystyczna:

  zęby jednak czasem wypadają – nie da się ich uratować. Dentyści protetycy zajmują się uzupełnianiem tych braków. Wykonują protezy ruchome, mosty i korony protetyczne, jak i wiele innych uzupełnień.
 • Stomatologia estetyczna:
  piękny uśmiech jest pożądany przez każdego. Spełnianiem tych marzeń zajmuje się właśnie stomatologia estetyczna. Nasi dentyści poprawiają wygląd każdego uśmiechu. Wykonują takie zabiegi jak: skaling, piaskowanie, polerowanie zębów, wybielanie zębów, poprawianie kształtu i koloru zębów, prostowanie zębów.
 • Chirurgia dentystyczna i implantologia:

  wiele zabiegów wymaga interwencji dentysty chirurga. Są to: ekstrakcje zębów (usuwanie), resekcja wierzchołka korzenia, regeneracja tkanek (kości i błony śluzowej za pomocą odpowiednich materiałów biokompatybilnych), plastyka błony śluzowej (wędzidełek języka i warg, pogłębianie przedsionka jamy ustnej, usuwanie zmian na błonie śluzowej), plastyka ujścia zatok szczękowych, usuwanie torbieli i ropni. Implantologia jest oddzielną dziedziną chirurgii dentystycznej. Zajmuje się wszczepianiem implantów zębowych – jest to najdoskonalsza metoda uzupełniania braków zębowych. Dzisiejsze materiały i metody implantacji są bardzo bezpieczne i niesamowicie skuteczne, pozwalają na niemal stuprocentową skuteczność implantacji.
 • Dentysta dla dziecka:
  zajmowanie się dziećmi jest niezwykle trudne, zwłaszcza, gdy jest się dentystą – kimś do kogo nawet dorośli są zazwyczaj negatywnie nastawieni. Dentysta dla dziecka powinien umieć wzbudzać zaufanie i zaciekawienie dziecka, aby wyeliminować strach i negatywne nastawienie już od pierwszego kontaktu. Nasi dentyści są bardzo dobrze przeszkoleni, a oprócz tego mają naturalne doskonałe podejście do małego Pacjenta.

Wszystkie zabiegi są wykonywane szybko i bezboleśnie w znakomitej atmosferze zabawy i przygody.

Nasi dentyści we Wrocławiu są doskonale przygotowanymi profesjonalistami. Mają ogromna praktykę w zajmowaniu się nawet najtrudniejszymi przypadkami. Jeśli nie jesteście pewni czy wymagacie opieki dentystycznej, zapraszamy na wizytę kontrolna do naszego gabinetu dentystycznego we Wrocławiu. Nasi lekarze dentyści skontrolują stan Waszego uzębienia i zareagują jeśli tylko zaistnieje taka konieczność i poradzą jak jeszcze lepiej dbać o zdrowie zębów.

Rafał Pomianowski