Pogotowie dentysta

lek. dent. Rafał Pomianowski

ul. Jordanowska 26, Wrocław

  (71) 363-45-97

Czy przydatne?

 

Zadzwoń pod numer +48 (71) 363 45 97

Jeśli nikt nie odbiera to pogotowie stomatologiczne jest dziś nieczynne.

Pogotowie dentysta

Pogotowie dentystyczne Wrocław zostało utworzone z myślą o niesieniu jak najszybszej pomocy w nagłych przypadkach. Zęby często bywają nieprzewidywalne, nawet w najmniej spodziewanym momencie mogą zaatakować ostrym bólem, ulec złamaniu, czy innemu urazowi mechanicznemu. W takim przypadku konieczna jest jak najszybsza pomoc dentysty specjalisty. Jeśli wydarzy się to w nocy lub podczas dnia wolnego, gdy wszystkie gabinety są zamknięte, jedynym rozwiązaniem jest czynne pogotowie dentystyczne. Wystarczy skontaktować się telefonicznie i umówić na wizytę o każdej porze.

Pomagamy w takich nagłych przypadkach, jak:

Nagły ból zęba

- nawet jeśli nasze zęby wydaja się całkowicie zdrowe i nic nie wskazuje na to, że coś złego się z nimi dzieje, mogą niespodziewanie zaatakować nagłym bólem. Przyczyn takiego stanu może być wiele: utajona infekcja, która nagle przybiera ostry charakter; niewidoczne zmiany próchnicze, np. zasłonięte przez inne zęby, które są na tyle rozległe, że zaczynają atakować miazgę zębową; nie leczone zmiany próchnicze, które nagle zaczynają sprawiać ból zęba.

Uporczywy, nasilający się ból zęba

- w przypadkach kiedy dobrze wiemy, że wizyta u dentysty w najbliższym czasie jest nieunikniona, ale ciągle ją odkładamy, niewielki ból zęba, na który przestajemy zwracać uwagę, może nagle się nasilić. Jeśli doraźne domowe metody leczenia zębów nie przynoszą ulgi jedynym rozwiązaniem pozostaje szybkie skontaktowanie się z dentystą we Wrocławiu. Podobne dolegliwości mogą sprawiać przewlekle zmiany przy korzeniu zęba: są całkowicie niewidoczne, czasem tylko dają znać o sobie lekkim bólem, na który nawet nie zwrócimy większej uwagi. Jednak w każdej chwili mogą przerodzić się w ostre zapalenie zęba i zaowocować długotrwałym, narastającym bólem.

Urazy mechaniczne zębów

– wypadki się zdarzają – to stwierdzenie nie jest wcale odkrywcze. Takim też nie jest stwierdzenie, że wypadków nie można przewidzieć. Uszkodzić zęby możemy w każdym miejscu i o każdej porze. W tym wypadku nie ma żadnych zasad czy regularności. Jeśli ulegniemy wypadkowi powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do odpowiedniego dentysty specjalisty. Im szybciej zostanie udzielona pomoc, tym większe szanse na prawidłowe wyleczenie zęba przez dentystę.

Wykruszenie plomby, wypadnięcie plomby

– to może przydarzyć się każdemu i o każdej porze. Nawet perfekcyjnie wykonana plomba może wypaść. Pozostawienie nieosłoniętej dziury w zębie na dłuższy czas nie jest dobrym pomysłem. W taki sposób utrudniamy zadanie dentyści i pozwalamy spokojnie rozwijać się infekcji atakującej coraz rozleglejsze partie zęba. Wykruszona plombę powinniśmy natychmiast uzupełnić – między innymi w takim celu działa nasze pogotowie dentystyczne Wrocław.

Uszkodzenie uzupełnienia protetycznego

– złamana proteza, uszkodzony most lub uszkodzona korona protetyczna – często sprawiają wiele kłopotów. Zwłaszcza, jeśli zdarzyło się to przed ważnym spotkaniem czy wyjazdem. Często zdarza się to w czasie, gdy normalna wizyta u dentysty jest niemożliwa – konieczność umawiania się na wizytę z wyprzedzeniem, pozajmowane terminy. Pozostaje pogotowie dentystyczne Wrocław przyjmujące o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy zadzwonić i umówić się na natychmiastową wizytę u dentysty. Oczywiście w innych przypadkach także należy jak najszybciej naprawić uszkodzenie, zwlekając tylko pogarszamy sytuację.

We wszystkich tych przypadkach, jak i wielu innych wymagających natychmiastowej pomocy dentystycznej, jesteśmy do Waszej dyspozycji o każdej porze. Przed wizytą prosimy o kontakt telefoniczny.

Rafał Pomianowski