Jak dojechać?

lek. dent. Rafał Pomianowski

ul. Jordanowska 26

52-403 Wrocław

tel: +48 (71) 363-45-97

Protetyka, Wrocław, proteza, leczenie protetyczne, koronki Wrocław, korony Wrocław

Porotezy dentystyczne Wrocław

Protetyka stomatologiczna to dział medycyny zajmujący się m.in. odbudową uszkodzonego lub brakującego uzębienia (kiedy brakuję mi zęba/zębów). Odpowiednie wczesne podjęcie decyzji o leczeniu protetycznym ma istotny wpływ na zdrowie istniejących zębów, jak również, o czym mało kto wie, funkcjonowania dalszych odcinków przewodu pokarmowego. Odbudowa uszkodzonych (lub brakujących) zębów zmniejsza możliwość wystąpienia powikłań ze strony tzw. układu stomatognatycznego – czyli problemom przemieszczania się zębów, ich przedwczesnemu ścieraniu się, odsłanianiu korzeni zębów graniczących z brakiem i ich nadwrażliwością, jak również występowaniu bólów stawu skroniowo – żuchwowego.

W naszym gabinecie dentystycznym we Wrocławiu każdy Pacjent i jego problemy traktowani przez naszego dobrego dentystę Wrocław indywidualnie. Zależnie od potrzeb i możliwości Pacjenta najczęściej proponujemy co najmniej kilka dostępnych rozwiązań w zakresie odbudowy uzębienia. W gabinecie dentystycznym Wrocław swoim Pacjentom proponujemy najwyższej jakości rozwiązania wykonywane przez dentystę z doświadczeniem, który cieszy się pozytywną opinią wśród stale poszerzającej się liczby wrocławskich Pacjentów.

W naszym gabinecie proponujemy Pacjentom między innymi poniższe rozwiązania problemu uszkodzonego lub brakującego uzębienia:

 • korony porcelanowe

  Wrocław – jest to rodzaj uzupełnienia protetycznego, które pozwala na odbudowę zębów bardzo zniszczonych; stanowią one rozwiązanie w sytuacji, kiedy korony zęba nie da się już odbudować materiałem kompozytowym, np. kiedy ząb jest bardzo zniszczony w wyniku próchnicy lub złamania, korony jednocześnie odbudowują i wzmacniają ząb. Aby wykonać koronę protetyczną, dentysta Wrocław najpierw oszlifuje ząb, co wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny (nie boli);
 • mosty porcelanowe

  Wrocław – pozwalają na odbudowę brakujących zębów wykorzystując pozostałe zęby własne Pacjenta. Zęby własne, które przeznaczono pod most protetyczny nazywane to zęby filarowe. Na zębach filarowych dentysta Wrocław zakłada najpierw korony, a następnie pomiędzy zębami filarowymi uzupełnia się braki w postaci przęsła zamocowanego pomiędzy koronami zębów filarowych, stąd nazwa most;
 • licówki porcelanowe

  Wrocław – cienkie, mało inwazyjne porcelanowe nakładki zakładane w przednim odcinku uzębienia celem poprawy tzw. granicy uśmiechu. Licówki porcelanowe Wrocław mają wiele zalet i pozwalają na:
  • zmianę koloru zębów, poprzez pokrycie przebarwień, plam lub poprzez rozjaśnienie zębów;
  • korektę estetyczną kształtu zęba poprzez jego wydłużenie, skrócenie, poszerzenie lub zwężenie;
  • estetyczną odbudowę częściowo utraconego zęba;
  • estetyczne zamknięcie szpar między zębami;
 • wkłady porcelanowe

  Wrocław – zastępują tradycyjne wypełnienia światłoutwardzalne lub amalgamatowe;
 • protezy akrylowe

  Wrocław – odbudowują braki częściowe i całkowite w uzębieniu;
 • protezy szkieletowe

  Wrocław – odbudowują braki częściowe w uzębieniu;
 • protezy bezklamrowe

  Wrocław – pozbawione widocznych klamer;
 • szyny relaksacyjne

  Wrocław – mające zastosowanie np. przy tzw. bruksiźmie, czyli ścieraniu się zębów i zaciskaniu szczęk;
 • naprawy protez

  Wrocław (sklejenie protezy, dostawienie brakującego zęba, klamry itp.).

Informacje również na: Protezy dentystyczne Wrocław

Przyjdź do nas a my zmienimy Twój uśmiech!

Leczenie dentystyczne na raty - koszty leczenia u dentysty w ratach.