Leczenie zębów we Wrocławiu

lek. dent. Rafał Pomianowski

ul. Jordanowska 26, Wrocław

  71 3634597

Czy przydatne?

 

Leczenie zębów we Wrocławiu

Zęby są bardzo ważną częścią naszego ciała. Mówi się, że zdrowie człowieka zależy od jego diety. Oczywiście jest to w dużej mierze prawda. Dlatego możemy się zastanowić jak wyglądałoby nasze zdrowie, gdybyśmy nie mieli zębów – pierwszego elementu naszego przewodu pokarmowego, dzięki któremu możemy jeść. Zapewne nie najlepiej. A zęby to nie tylko zdrowie, ale również dobry wygląd. Zdrowe i dobrze wyglądające zęby dodają nam pewności siebie i sprawiają, że jesteśmy znacznie lepiej odbierani przez otoczenie. Jeśli mamy zdrowe piękne zęby, to lubimy się nimi chwalić – częściej się uśmiechamy, roztaczając pozytywna aurę wokół siebie. Wszytko to jest połączone – zdrowe zęby zapewniają nam zdrowie, dzięki temu zdrowo wyglądamy i jeszcze lepiej się z tym czujemy!

Jak zadbać o zdrowe zęby? Oczywiście najważniejsza jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Codzienne mycie zębów przynajmniej dwa razy dziennie, codzienne używanie nici dentystycznej i płynów do płukania jamy ustnej. Niestety zęby i tak potrafią nas niemile zaskoczyć. Najczęściej nawet nie jesteśmy świadomi rozwijającej się próchnicy, czy zapalenia dziąseł. Dowiadujemy się o tym dopiero jak zaczynają się dolegliwości bólowe, a wtedy jest już często zbyt późno aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są regularne wizyty kontrolne w gabinecie dentystycznym we Wrocławiu.

Nasi dentyści wykonują zabiegi z następujących specjalizacji:

 • Stomatologia zachowawcza:

  są to wszystkie działania mające na celu zachowanie w jak najlepszym zdrowiu naszych zębów. Od zabiegów profilaktycznych (fluoryzacja, zabiegi higieniczne, instruktarz), przez leczenie próchnicy (wypełnienia – plomby), po endodoncję – leczenie kanałowe (leczenie chorób miazgi zębów – wewnętrznych tkanek miękkich). Wszystko to ma jeden cel: przeciwdziałać utracie zębów własnych.
 • Ortodoncja:

  zajmuje się leczeniem wad zgryzu i prostowaniem krzywych zębów. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia funkcjonalności narządu żucia jak i estetyki (wyglądu Pacjenta). Leczeniu ortodontycznemu powinno się poddawać już od najwcześniejszych lat życia – wtedy terapia jest najmniej inwazyjna i najłatwiej doprowadzić do prawidłowego stanu. Ale nasza dzisiejsza technika ortodontyczna pozwala na leczenie Pacjentów w każdym wieku.
 • Periodontologia:

  jest to dział zajmujący się leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej (dziąseł i tkanek utrzymujących zęby w kościach szczęk). Tymi chorobami są: zapalenia dziąseł, paradontoza, stany zapalne śluzówki, aftozy, grzybice jamy ustnej. Choroby przyzębia są najczęstszą przyczyna utraty zębów, zaraz obok próchnicy.
 • Protetyka dentystyczna:

  zęby jednak czasem wypadają – nie da się ich uratować. Dentyści protetycy zajmują się uzupełnianiem tych braków. Wykonują protezy ruchome, mosty i korony protetyczne, jak i wiele innych uzupełnień.
 • Stomatologia estetyczna:
  piękny uśmiech jest pożądany przez każdego. Spełnianiem tych marzeń zajmuje się właśnie stomatologia estetyczna. Nasi dentyści poprawiają wygląd każdego uśmiechu. Wykonują takie zabiegi jak: skaling, piaskowanie, polerowanie zębów, wybielanie zębów, poprawianie kształtu i koloru zębów, prostowanie zębów.
 • Chirurgia dentystyczna i implantologia:

  wiele zabiegów wymaga interwencji dentysty chirurga. Są to: ekstrakcje zębów (usuwanie), resekcja wierzchołka korzenia, regeneracja tkanek (kości i błony śluzowej za pomocą odpowiednich materiałów biokompatybilnych), plastyka błony śluzowej (wędzidełek języka i warg, pogłębianie przedsionka jamy ustnej, usuwanie zmian na błonie śluzowej), plastyka ujścia zatok szczękowych, usuwanie torbieli i ropni. Implantologia jest oddzielną dziedziną chirurgii dentystycznej. Zajmuje się wszczepianiem implantów zębowych – jest to najdoskonalsza metoda uzupełniania braków zębowych. Dzisiejsze materiały i metody implantacji są bardzo bezpieczne i niesamowicie skuteczne, pozwalają na niemal stuprocentową skuteczność implantacji.
 • Dentysta dla dziecka:
  zajmowanie się dziećmi jest niezwykle trudne, zwłaszcza, gdy jest się dentystą – kimś do kogo nawet dorośli są zazwyczaj negatywnie nastawieni. Dentysta dla dziecka powinien umieć wzbudzać zaufanie i zaciekawienie dziecka, aby wyeliminować strach i negatywne nastawienie już od pierwszego kontaktu. Nasi dentyści są bardzo dobrze przeszkoleni, a oprócz tego mają naturalne doskonałe podejście do małego Pacjenta.

Wszystkie zabiegi są wykonywane szybko i bezboleśnie w znakomitej atmosferze zabawy i przygody.

Nasi dentyści we Wrocławiu są doskonale przygotowanymi profesjonalistami. Mają ogromna praktykę w zajmowaniu się nawet najtrudniejszymi przypadkami. Jeśli nie jesteście pewni czy wymagacie opieki dentystycznej, zapraszamy na wizytę kontrolna do naszego gabinetu dentystycznego we Wrocławiu. Nasi lekarze dentyści skontrolują stan Waszego uzębienia i zareagują jeśli tylko zaistnieje taka konieczność i poradzą jak jeszcze lepiej dbać o zdrowie zębów.

Gdzie do dentysty Rafał Pomianowski